Yabancı Dil Sınavlarına Neden Amerikan Kültür ile Hazırlanmalısınız?

Yabancı Dil Sınavlarına Neden Amerikan Kültür ile Hazırlanmalısınız?
Yabancı Dil Sınavlarına Neden Amerikan Kültür ile Hazırlanmalısınız?

Türkiye’de köklü geçmişi ve uzun yıllara dayanan yabancı dil öğretim tecrübesiyle kendi alanında lider olan Amerikan Kültür Dil Okulları, yabancı dil alanında sınavlara girmek isteyen kişileri için de hizmet vermektedir. Öğrencilerimizin sınavlarda üstün başarı sağlayabilmeleri, hedeflerini gerçekleştirebilmeleri ve sınavlara en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için başta İngilizce olmak üzere diğer tüm dillere yönelik sınava hazırlık eğitimleri, alanında uzman ve sınav formatına hakim öğretmenlerden oluşan kadro tarafından verilir.

Amerikan Kültür Dil Okulları’nda yabancı dil sınavlarına hazırlanacak öğrenciler öncelikle seviye tespit sınavına alınır ve daha sonra kendilerine uygun kurs grubuna dahil edilirler. Eğitimlerde uzman eğitmenler ve materyallerle öğrencilerin derslere katılımları takip edilir. Öğrenciler sıklıkla deneme sınavlarına tabii tutulur ve hangi aşamada oldukları ölçümlenir. Deneme sınavları sonucuna göre de ekstra ders ihtiyacı bulunan öğrenciler için birebir özel dersler organizasyonu yapılır. En son sınavlarda çıkan soru örnekleri ve diğer güncel kaynaklarla hedefe en yakın sınav hazırlığı yapılır.

TOEFL, IELTS, YDS, YÖKDİL, YDT gibi sınavların her biri birbirinden farklıdır. Bundan dolayı da her bir sınav için farklı bir çalışma programı gerekir. Ayrıca sınavlar “Genel İngilizce” bilgisine ek olarak teknik bilgi de gerektirir. Ders programlarımız bunlara göre yapılır.

Kurs Detayları

Amerikan Kültür Yabancı Dil Okulları çatısı altında pek çok sınava hazırlanabilirsiniz. Bu sınavlar, dünyaca geçerliliği kanıtlanmış IELTS (International English Language Testing System) veya TOEFL (Test of English as a Foreign Language) olabileceği gibi ülkemizde YÖK tarafından düzenlenen YÖKDİL veya YDS sınavları da olabilmektedir.

Amerikan Kültür Dil Okulları bünyesinde “Genel İngilizce” programlarımızda belirli bir seviyeye gelen öğrencilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda sınav eğitim programlarına katılabilirler. İngilizce seviyesi yeterli olan öğrencilerimiz de sınav programlarımıza katılabilmektedir. Bunun için her öğrenci ayrı ayrı değerlendirilir.

Öğrencinin öncelikle genel İngilizce bilgisi test edilir ve sınava hazırlanmaya uygun İngilizce bilgisinin olup olmadığı belirlenir. Öğrencinin İngilizce bilgisi sınavına hazırlanmak için yeterli seviyede değilse, öncelikle genel İngilizce bilgisinin geliştirilmesi sağlanır, bu etaptan sonra girilecek olan sınava yönelik teknik çalışılmaya başlanır. Sınıf çalışmaları ile genel bir eğitim vermek yerine her öğrenciye, o öğrencinin eksikleri ve hakim olduğu konular dahilinde uygun bir ders planı çıkarılır. Öğrencinin hakim olduğu konular pekiştirilirken, eksik olduğu noktalar üzerinde daha çok durulur.

Sınavlar

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL eğitim ve akademik alanlarda tercih edilmesinin yanı sıra, birçok şirket ve kurum için de bir gösterge niteliğindedir. Sınav okuma, dinleme, yazma ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır.

IELTS (International English Language Testing System)

Pek çok alanda en çok tercih edilen İngilizce yeterlilik sınavıdır. 2 yıl geçerliliği olan IELTS sınavı; Listening (Dinleme) (30 dk.), Reading (Okuma) (60 dk.), Writing (Yazma) (60 dk.), Speaking (Konuşma) (11-14 dk.) olmak üzere toplama 4 aşamadan oluşmaktadır.

YDS  (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) YDS  (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit
Sınavı)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen YDS sınavı, 80 sorudan oluşmaktadır. Bu sınavda ingilizce bilgisi kadar hız faktörü de önemlidir. Sınavda yer alan soru dağılımı şu şekildedir:

 • Vocabulary (kelime bilgisi) : 5 Soru
 • Grammar (dil bilgisi) : 10 Soru
 • Cloze Test : 10 Soru
 • Sententce Completion (cümle tamamlama) : 10 Soru
 • İngilizce-Türkçe Çeviri : 3 Soru
 • Türkçe- İngilizce Çeviri : 3 Soru
 • Reading Comprehension  (Okuma parçaları) : 20 Soru
 • Dialogue (Diyalog tamamlama) : 5 Soru
 • Restatement (anlamca en yakın cümleyi bulma) : 4 Soru
 • Paragraph Completion (Paragraf tamamlama) : 4 Soru
 • Irrelevant Sentence (Anlam bütünlüğünü bozan cümle):  5 Soru
YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı)

Yükseköğretim Kurumlar Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) adayların kendi alanlarındaki (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri) dil bilgilerini ölçen bir sınav türüdür. Sınavın akademik olarak geçerliliği de bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.