İngilizce Neden Öğrenilmeli?

Neden İngilizce Öğrenmeliyim?

Günümüzde İngilizce dili uluslararası geçerliliği olan ortak bir dil olarak kabul edilmektedir.Dünyanın neresine giderseniz gidin İngilizce bilmeniz sayesinde kolaylıkla iletişimkurabilirsiniz. Üstelik hem normal hayatta hem de dijital dünyada İngilizce resmi dil olarakkabul edilmektedir.

Akademik hayatta farklı kaynaklardan yararlanabilmek ve doğru bilgiye ulaşabilmek içinİngilizce, öğrenilmesi gereken bir dil olarak ortaya çıkmaktadır. Aynı şekilde üniversitedenmezun olup iş hayatına atıldığınızda bile karşınıza iş ilanlarında ilk olarak “İyi derecedeyabancı dil bilen” maddesi çıkacaktır. Üstelik çok daha iyi bir iş imkanı ve terfi fırsatı içinortadan kaldırılması gereken önemli bir sorundur. Tüm bunların yanı sıra İngilizce öğrenmekteki diğer avantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İngilizce öğrenmek kariyer basamaklarını hızlı çıkmanızı sağlar.
 • İş bulabilme ve tercih edilme potansiyelinizi artırır.
 • Kendinize farklı gelir kaynakları yaratabilirsiniz.
 • İngilizce öğrenmek eğitim hayatınızdaki başarılarınızı arttırır.
 • Dünyanın en büyük edebiyat eserlerinin dilidir.
 • Popüler kültürü rahatlıkla takip etmenize yardımcı olur.
 • Hayalinizdeki ülkede yaşayabilirsiniz.
 • Yurt dışına yaptığınız seyahatlerde iletişim adına üst düzey özgürlüğün tadınıçıkarabilirsiniz.
 • Özgüveninizi artırdığı için daha dışadönük olup sosyalleşme sorununu ortadankaldırırsınız.
 • Yapılan araştırmalara göre, İngilizce öğrenmek beyninize daha fazla egzersiz yapmaolanağı vererek beyninizi zinde tutar.

Görüldüğü gibi günümüzde artık sadece eğitim hayatında değil, hem iş hayatında hem desosyal hayatta kilit öneme sahip hale gelen İngilizce, mutlaka öğrenilmesi gereken dillerarasında ilk sıradadır. Bu sebeple İngilizce için özel olarak hazırladığımız İngilizce geneleğitim sınıflarımız, sınav İngilizcesi, kurumsal İngilizce, özel ders ve 48 günde İngilizceolarak tasarladığımız programlarımıza bir göz atmanızı öneririz. Programlar ile ilgili detaylıbilgiler aşağıda yer almaktadır.

İngilizce Eğitim Sınıflarımız

Konuşma Odaklı İngilizce
 • Derslerimiz Avrupa Dil Portfolyosu kriterleri ve uluslararası standartlarda görehazırlanmaktadır. Genel İngilizce sınıflarında tamamen konuşma odaklı eğitim verilmektedir.
 • Üniversite of Chicago tarafından hazırlanmış seviye tespit sınavıyla seviyeniz belirlendiktensonra size en uygun olan sınıfa yerleştirilirsiniz.
 • Her bireyin öğrenme hızı göz önünde bulundurularak eğitim yolculuğu şekillendirilir.Konuşma odaklı öğretim çerçevesinde; okuma, yazma ve dinleme becerilerine de gerekenözen gösterilerek dilin doğal bir şekilde hayatınıza entegre edilmesi sağlanır. Böyle strestenuzak doğal bir şekilde İngilizce öğrenimi gerçekleştirilir. Sınıf içerisinde öğrenciler sürekliaktif bir şekilde dili sürekli olarak kullanmaya teşvik edilir. Bizim için öğrencilerimizin kurssonunda %100 İngilizce konuşabiliyor olmaları önemlidir.
 • Öğrencilere her seviye için iki adet kitap verilir. Okuma, yazma, dinleme, dil bilgisi vekelime tekrarı yapabilmeniz için ideal kaynaklardır.
 • Çeşitli sebeplerden dolayı katılamadığınız dersler için özel telafi dersleri uygulanır.
 • Kur dondurma ve kalan seviyelerinizi istediğiniz birine aktarma hakkı tanınır.
Sınav İngilizcesi

Kurslarımız bünyesinde IELTS, TOEFL, YDS, YÖK DİL, YKS DİL (YDT) ve PTEprogramlarına kayıt yapan tüm öğrencilerimize sınıf dışında eğitimlerini devam ettirmeleriadına ücretsiz online eğitim sağlarız.

 • Kişiye Özel: Seviyeye ve hedefe uygun özel çalışma programı
 • Tek Kaynak: Başka herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan hedeflenen puana ulaşmagarantisi
 • Sınırsız Çalışma: 7/24 istenilen yerde ve zamanda çalışma imkânı
 • Profesyonel Ekip: YDS / e-YDS alanında profesyonel eğitimci kadrosu
 • Eğitmen Desteği: Profesyonel eğitim kadrosuyla çalışmaların takibi ve hızlı geri bildirimDoğru Çalışma: Seviyeye ve hedefe uygun çalışma programı sayesinde gereksiz ve fazlaçalışmalardan kurtulma imkânı sağlanır.
Kurumsal İngilizce

İş hayatında gereksinim duyulan temel, orta ve ileri düzey İngilizce iletişim becerilerinedayalı eğitim sistemimiz uzman eğitmenlerimiz ile Avrupa Dil Portfolyosu uyumlu olacakşekilde yapılandırılmıştır. Öncelikle firmaların beklentileri, çalışanların önceki dil eğitimgeçmişi ve seviyeleri göz önünde bulundurularak onlar için en etkili öğretim ve eğitimmetodu tespit edilir. Kurumsal eğitimlerimiz, istek doğrultusunda firmanın kendi bünyesindebulunan eğitim salonlarında gerçekleşebilir. Bu noktada, grupların en fazla 12 kişi olarakoluşturulması tavsiye edilmektedir. Eğitime başlanmadan önce ve eğitim tamamlandıktansonra yapılan ölçme ve değerlendirmelerle bireylerin ilerleme süreci raporlanır. İlgili raporlartalep edilesi halinde yönetime sunulur.

Özel Ders

Düzenli sınıf programlarına zaman açısından katılmakta zorluk yaşıyorsanız, istediğinizzaman ve içerik çerçevesinde deneyimli Türk ve yabancı eğitmenlerimizden birebir özel dersalabilirsiniz. Sınıf içi derse oranla daha hızlı ilerlemenizi sağlayan bu özel program,hedeflediğiniz İngilizce seviyesine kısa zamanda ulaşmanızı sağlayacaktır.

Hızlandırılmış İngilizce

48 günlük hızlandırılırmış İngilizce Programı’mızda dünyadaki en yaygın, etkili, kolay vehızlı dil öğrenme yöntemleri kullanılır. Bu program kapsamında öğrencilere meslekleridoğrultusunda en çok ihtiyaç duyacakları kelimeler ve cümle yapıları öğretilmektedir. Hayatboyu gündelik yaşamda ya da iş hayatında hiçbir zaman kullanmaya ihtiyaç duymayacaklarıkelimelere yer verilmez. Ana dili İngilizce olan herhangi bir vatandaşın bile günlük yaşamdahiç kullanmadığı gereksiz gramer bilgileri ve kelimeler öğretilerek zaman kaybedilmez.Hızlandırılmış İngilizce Eğitim Programı’mız 192 ders saatini içermektedir. Haftanın üç günükuruma gelinmesi ve 1 gün eğitim alınıp, 1 gün alınmaması önerilmektedir. Haftada toplam12 ders saati eğitim yapılmaktadır. Bu şekilde toplam 48 kere eğitim için kuruma gelindiğitakdirde program 4 ay sonunda tamamlanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.